دانلود نت و آهنگ رقص مجارستانی تنظیم شده برای پیانو اثر یوهان برامس
کانال تلگرام

با عضویت در کانال تلگرام سایت، جدید ترین مطالب سایت را در تلگرام خود مشاهده کنید

نت و آهنگ رقص مجارستانی تنظیم پیانو

۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
838 views
بدون نظر

مشخصات

نام فایل

نت و آهنگ رقص مجارستانی تنظیم پیانو

حجم فایل

102 کیلوبایت

فرمت فایل

pdf

لینک کوتاه

http://note13.ir/?p=755

تعداد فروش

79

قیمت

رایگان

لینک خرید / دانلود

رایگان – خرید

یوهانس برامس به زبان آلمانی Johannes Brahms متولد سال ۱۸۳۳ (میلادی) ، موسیقی دان بزرگ آلمانی در سبک رمانتیک است . وی در شهر هامبورگ آلمان چشم به جهان گشود و در شهر وین در اتریش ساکن شد. موسیقی پژوهان از سه «ب» در تاریخ ,  برامس , باخ و بتهوون به عنوان سه آهنگساز بزرگ نام برده اند .

یوهانس برامس در سال ۱۸۳۳ در شهر هامبورگ آلمان در خانواده ای فقیر به دنیا آمد . تحصیلات ابتدایی موسیقی را نزد پدرش که نوازنده کنترباس بود فرا گرفت . برامس با ویولونیست های مشهوری چون رمنی و یواخیم آشنا شد و در طول این آشنایی بود که رمنی موسیقی محلی مجارستان را به برامس معرفی کرد و تحت تأثیر آن برامس رقص مجارستانی خود را نوشت . رقص مجارستانی یکی از آثار زیبا و پرطرفدار وی میباشد . شومان در سالهای آخر عمرش در گاهنامه جدید موسیقی نوشتاری تحت عنوان راه های نو راجع به برامس نوشت و او را نابغه اعلام کرد که در نتیجه توجه بسیاری را به آثار او معطوف ساخت . با مرگ کلارا در سال ۱۸۹۶ ضربه مهلکی بر برامس وارد آمد و از این به بعد بود که برامس هرچه بیشتر خود را در آستانه مرگ احساس می کرد . تحت تأثیر این احساس بود که برامس باوقارترین لیدهایش به نام چهار آواز جدی و پرلودهای کورال را برای ساز ارگ نوشت . همان گونه که جریان موسیقی رمانتیک نیمه نخست سده نوزدهم در آثار واگنر به حد کمال خود رسید . هم زمان با آن جریان موسیقی رمانتیک –کلاسیک مندلسون و در اواخر شومان در آثار برامس به حد نهایی و کمال مطلوب انجامید . هر دو نابغه بزرگ قرن نوزدهم ، واگنر و برامس از نظر سبک موسیقیایی دقیقا در نقطه مقابل یکدیگر قرار داشتند و در موسیقی آنها به ندرت عوامل مشترکی یافت می شود .

بدون شک برامس یکی از برجسته ترین آهنگسازان رمانتیک به شمار می آید و موسیقی پژوهان از سه «ب» در تاریخ ، باخ ، بتهوون و برامس به عنوان سه آهنگساز بزرگ نام برده اند . یکی از خصوصیات برجسته موسیقی رمانتیک گرایش به موسیقی فولکوریک است و برامس نیز یکی از آهنگسازانی است که به موسیقی فولکوریک آلمانی علاقه شدیدی داشت و در نتیجه بیشتر نغمه های سازی و آوازی او رنگ و بوی آهنگهای محلی را دارند . برامس جوان جند کنسرت عمومی اجرا کرد ، اما به عنوان یک پیانیست مشهور نشد ؛ گرچه بعداَ او در زندگی اش نخستین نمایش از پیانو کنسرتو شماره یک در سال ۱۸۵۹ و پیانو کنسرتو شماره دو در سال ۱۸۸۱ را اجرا کرد . همچنین او شروع کرد تصنیف کند ، اما کوششهای او توجه کسی را جلب نکرد ، تا اینکه او با ادوراد رم نی در سال ۱۸۵۳ در یک تور ، کنسرت را ادامه داد . در این تور اوبا ژوزف یواخیم ، فرانتس لیست وبعداَ با آهنگساز بزرگ آلمانی روبرت شومان آشنا شد . گرچه ادوارد رم نی از کوتاهی برامس نسبت به احترام به لیست دلخور شده بود اما در دربار وایمار ، جایی که لیست موسیقیدان آن دربار بود ، قطعه سونات B minor را صمیمانه اجرا کرد .

بسیاری از دوستان برامس ذکر کرده اند که ادوارد رم نی ، شخصیت درباری لهستانی ، از برامس جوان انتظار داشت که با تمرینهای عمومی همنوایی کند و مودبانه یک قطعه مشهور را تحسین نماید که برامس در انجام دادن یا ظاهر نشدن هر دو موفق نشد بنابراین با فروتنی تحسین کرد . او به برامس گفت که دوستی آنها باید خاتمه پیدا کند هرچند روشن نبودکه آیا دلیل آن ، بی احترامی بودکه به لیست شده بود یا چیز دیگری . به هر حال یواخیم یکی از نزدیکترین دوستان او شده بود ، و شومان ، با مقاله هایش نقش مهمی را در هوشیار کردن همگان برای قطعه هنری که مرد جوان می نواخت ایفا نمود و بدینوسیله از برامس جوان پشتیبانی کرد . بنابراین برامس با همسر شومان آشنا شد ، کلارا آهنگساز و پیانیست که ۱۴ سال از او بزرگ تر بود ، با کسی که تمام عمر با او ادامه داد، با هیجانات احساساتی ، اما همیشه ارتباط افلاطونی داشت. برامس هرگز ازدواج نکرد . او در سال ۱۸۶۲ بطور دائم در وین اقامت نمود و کاملاَ تمرکز بر آهنگسازی را شروع کرد . سرانجام برامس یک شهرت قوی را بنا نمود ، و به زندگی خود به عنوان یک آهنگساز بزرگ نگریست . این ممکن است بالاخره به او اطمینان داده تا تکمیل کننده اولین سمفونی اش باشد . بنابراین از سه سمفونی دیگر برای ترقی پیروی کرد (۱۸۷۷، ۱۸۸۳، ۱۸۸۵) برامس سفرهای متعددی کرد ، هم برای تجارت (تورهای کنسرت) و تفریح . او اغلب در فصل بهار ایتالیا را می دید . و معمولاَ به دنبال یک مکان روستایی خرم بود برای آهنگسازی در تابستان . در سال ۱۸۹۰ ، برامس ۵۷ ساله تصمیم گرفت آهنگسازی نکند . به هر حال معلوم بود ، که نمی تواند از تصمیمش اطاعت کند . و در سالهای پیش از مرگش تعدادی از شاهکارهایش را تولید کرد ، شامل دو سونات کلارینت اپوس ۱۲۰ (۱۸۹۴)، و چهار آواز مهم اپوس ۱۲۱ (۱۸۹۶)

 

نت و آهنگ رقص مجارستانی تنظیم پیانو

برچسب ها

دیدن مطالب مشابه زیر به شما پیشنهاد میشود

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم، سوالی دارید؟ بپرسید

آدرس ایمیل

Amirsheikhi13@gmail.com

تلفن تماس

09104114300