دانلود نت و آهنگ Spring تنظیم شده برای ویولن اثر آنتونیو ویوالدی
کانال تلگرام

با عضویت در کانال تلگرام سایت، جدید ترین مطالب سایت را در تلگرام خود مشاهده کنید

نت و آهنگ Spring تنظیم ویولن

۳۰ فروردین ۱۳۹۶
126 views
بدون نظر

مشخصات

نام فایل

نت و آهنگ Spring تنظیم ویولن

حجم فایل

90 کیلوبایت

فرمت فایل

pdf

لینک کوتاه

http://note13.ir/?p=647

تعداد فروش

0

قیمت

2500 تومان

لینک خرید / دانلود

2500 تومان – خرید

آنتونیو لوچو ویوالدی کشیشی ونیزی ، یکی از مشهورترین آهنگسازان دوران باروک و نوازه چیره‌ دست ویلون بود . او به « کشیش مو قرمز » نیز مشهور بوده است .

 

آنتونیو لوچیو ویوالدی در ۴ مارس ۱۶۷۸ در ونیز پایتخت جمهوری ونیز به دنیا آمد . او به دلیل خطری که تهدید به مردنش می‌کرد توسط یک قابله و در خانه‌ اش غسل تعمید داده شد که البته دلیل این خطر معین نشده‌ است اما احتمالاً ضعف جسمانی کودک و یا زمین لرزه‌ ای که در آن روز باعث لرزش شهر شده بود علت این غسل غیررسمی بود و غسل رسمی ویوالدی تا دو ماه پس از تولدش انجام نشد . پدرش جوانی باتیستا تا قبل از آنکه به عنوان یک ویلنیست حرفه‌ ای شناخته شود ، به آرایشگری می‌پرداخت . او ابتدا نواختن ویلن را به پسرش آموخت و سپس همراه او در سراسر ونیز به کنسرت دادن پرداخت . جوانی باتیستا یکی از اعضای Sovvegno dei musicisti di Santa Cecilia که می‌توان گفت اتحادیه‌ ای برای موسیقیدانان و آهنگسازان محسوب می‌شد ، بود . رئیس این انجمن جوانی لگرنتزی maestro di cappella در بازیلیکای سن مارکو و یکی از آهنگسازان اولیه دوران باروک بود و ازاین رو احتمال دارد که آنتونیوی جوان اولین درس‌های کمپوزیسون خود را از او گرفته باشد . این احتمال می‌رود که پدر ویوالدی نیز خود یک آهنگساز بوده باشد : در ۱۶۸۸ اپرایی تحت عنوان la fedelta sfortuna توسط شخصی به نام جوانی باتیستا روسی نوشته شده بود و این همان نامی است که پدر ویوالدی در انجمن موسیقیدانان سنتا چچیلیا بکار می‌برد ( او به دلیل رنگ قرمز موهایش که یکی از مشخصه‌ های این خانواده بود از کلمه rosso استفاده می‌کرد ) .

ویوالدی از یک بیماری که او آن را تنگی نفس می‌نامید رنج می‌برد ( نوعی آسم ) هرچند که این مشکل او را از ویلون نواختن و آهنگسازی بازنداشت . ویوالدی در ۱۵ سالگی (۱۶۹۳) شروع به یادگیری درس‌های کشیشی کرد . در ۱۷۰۳ ، در ۲۵ سالگی به طور رسمی به جامه کشیشان درآمد و از چندی پس از آن به « کشیش قرمز » نامی که احتمالاً به دلیل رنگ موهایش به او اطلاق می‌شد، مشهور شد . مدت کوتاهی بعد، در ۱۷۰۴ او به دلیل وضع نامناسب سلامتی اش از شرکت در جشن مَس مقدس انصراف داد و در اواخر سال ۱۷۰۶ از مقام کشیشی استعفا داد .

ویوالدی در ۱ دسامبر ۱۷۰۳ به سمت استادی ویلن پرورشگاهی در ونیز که Ospedale della pietà نام داشت ، برگزیده شد . هدف این مؤسسه دادن سرپناه و تعلیم و تربیت به کودکان یتیم و بی سرپرست بود. پسران در این یتیم خانه پیشه‌ ای را می‌آموختند و در ۱۵ سالگی مجبور به ترک آنجا بودند . دختران تحت آموزش‌های موسیقایی قرار می‌گرفتند که مستعدترین آن‌ها به عضویت ارکستر و گروه کر مشهور این پرورشگاه درمی‌آمدند . ویوالدی بسیاری از کنسرتوها ، کانتات‌ها و قطعات مذهبی خود را برای کودکان این پرورشگاه تصنیف کرده‌ است . او در ۱۷۰۱ علاوه بر آموزش ویلن وظیفه آموختن ویولا آلینگلزه را نیز عهده‌دار شد . روابط ویوالدی با هیئت مدیره اوسپداله اغلب تیره و تار بود . این هیئت مدیره وظیفه داشت هر سال یک رای‌گیری جهت مشخص شدن باقی‌ ماندن یا نماندن یک معلم در سمت خود ، برگزار می‌کرد. به ندرت اتفاق می‌افتاد که هیئت مدیره به طور متفق‌ القول رای مثبت به ویوالدی بدهد که سرانجام او در ۱۷۰۹شغل خود را به خاطر ۷ رای مخالف در برابر ۶ رای موافق از دست داد . اما پس از یک سال او از طرف اوسپداله دوباره فراخوانده شد ؛ قطعاً هیئت مدیره اوسپداله در این مدت به ارزش ویوالدی پی برده بود . او در ۱۷۱۳ مسئول فعالیت‌های موسیقایی مؤسسه شد .

در خلال این سال‌ها بود که ویوالدی بسیاری از قطعات خود را که شامل بسیاری از اپراها و کنسرتوهای او می‌شود ، نوشت . در ۱۷۰۵ اولین مجموعه کارهایش را منتشر ساخت : اپوس ۱ او که متشکل است از ۱۲ سونات برای ۲ ویلن و باسو کونتینوئو . در ۱۷۰۹ مجموعه دوم او که ۱۲ سونات برای ویلن و باسو کونتینوئو بود منتشر گشت . مجموعه ۱۲ کنسرتو برای یک ، دو و چهار ویلن و زهی‌هایش را که با نام لسترو آرمونیکو در آمستردام در ۱۷۱۱ انتشار داد ، موفقیتی در کل اروپا برای او محسوب می‌شد و در ۱۷۱۴ بود که کلکسیون کنسرتوهای ویلن سولو و زهی‌ها که لا استراواگانتزا  نام داشت ، چاپ شد .

ویوالدی در فوریه ۱۷۱۱ همراه با پدرش به برشا ، جایی که مجموعه استابات ماتر او اجرا شد ، عزیمت کرد . به نظر می‌رسد که این قطعه با عجله نوشته شده باشد : بخش زهی قطعه ساده‌ است ، موسیقی سه بخش اول در سه بخش بعدی تکرار شده است ؛ با این حال این اثر از محتوای موسیقایی خوبی برخوردار بوده و از اولین شاهکارهای ویوالدی محسوب می‌شود .

او در ۱۷۱۸ شروع به مسافرت کرد . با وجود مسافرت‌های متعدد ویوالدی ، پیتا از وی درخواست کرد که هر ماه دو کنسرتو برای ارکستر پرورشگاه بسازد و با آن‌ها تمرین کند . اسناد پیتا نشان می‌دهد که بین سال‌های ۱۷۲۳ تا ۱۷۲۹، وی ۱۴۰ کنسرتو تصنیف نموده‌ است .

اپرا در ونیز در اوایل قرن هجدهم عام‌ ترین نوع موسیقی و سودآورترین آن‌ها برای آهنگسازان بود . در این شهر سالن‌ های اپرای زیادی برای نمایش عمومی وجود داشت . ویوالدی فعالیت خود را در زمینه اپرا اینگونه شروع کرد : اپرای نخست او با عنوان ottone in villa در ونیز اجرا نشد بلکه در ۱۷۱۳ در ویچنتزا به نمایش گذاشته شد . در آن سال ویوالدی به ونیز رفت و مدیر اپرای تئاتر سنت آنجلو شد یعنی همان جایی که اپرای Orlando finto pazzo خود را به اجرا گذاشت ؛ هرچند که این اپرا مورد استقبال عمومی قرار نگرفت تا آنجا که ویوالدی مجبور شد پس از دو هفته اجرای آن را متوقف کند و به جای آن ، یکی دیگر از اپراهایش را که در گذشته اجرا شده بود به نمایش بگذارد . او در۱۷۱۵ Nerone fatto Cesare ( که هم اکنون گم شده‌است ) را عرضه کرد . موسیقی آن را هفت آهنگساز تنظیم کرده بودند که ویوالدی با تصنیف یازده آریا این گروه را رهبری می‌کرد ؛ در آن زمان این اپرا موفقیت زیادی را برای او به همراه آورد . ویوالدی در فصل بعدی تصمیم گرفت اپرای Arsilida regina di ponto را که به طور کامل خودش نوشته بود را اجرا کند . در ۱۷۱۷ یا ۱۷۱۸ کار خوب دیگری به ویوالدی پیشنهاد شد که مقام مائسترو دی کاپلایی در کاخ شاهزاده فیلیپ فون هسن–دارمشتادت ، فرمانروای مانتوا بود . او سه سال در آن جا ماند و اپراهای بسیاری همانند تیتو مانلیو را ساخت . او در ۱۷۲۱ به میلان ، جایی که درام روستایی را آفرید رفت و دوباره در سال پس از آن اوراتوریوی دیگری رانوشت . گام بزرگ دیگر او حرکت به رم در سال ۱۷۲۲ بود یعنی جایی که اپراهای او در سبکی نو مطرح شد و همان جایی که پاپ تازه بندیک سیزدهم ویوالدی را جهت نواختن موسیقی برای او فراخواند . در همین زمان‌ها بود که او کنسرتوهای آشنای چهار فصل را نوشت . بن‌مایه الهام آن‌ها شاید ییلاق پیرامون مانتوا بوده باشد . این کنسرتوها جنبش نویی در ادراک موسیقی به وجود آوردند : در آن‌ها او نهرهای روان ، آواز پرندگان ، پارس سگ‌ها ، وزوز حشره‌ها ، چوپان‌های جار زننده ، تندبادها ، رقاص‌های مست ، شب‌های خاموش ، چشم‌اندازهای یخ زده ، اسکی بازی کودکان بر روی یخ ، و آتش روشن کردن را به نمایش گذاشته‌ است . آنتونیو ویوالدی شب ۲۷/۲۸ ژوئیه ۱۷۴۱ در سن ۶۳ سالگی بر اثر عفونت داخلی درگذشت .

نت و آهنگ Spring تنظیم ویولن

برچسب ها

دیدن مطالب مشابه زیر به شما پیشنهاد میشود

۷ روز هفته، ۲۴ ساعته پاسخگوی شما هستیم، سوالی دارید؟ بپرسید

آدرس ایمیل

Amirsheikhi13@gmail.com

تلفن تماس

09104114300